O doménach Humanisti.sk a Humanisti.eu

Základné informácie o doménach Humanisti.eu a Humanisti.sk – ciele, názory…

Humanizmus je svetonázor, v podstate veľmi široké životné pole, plné rozličných záujmov, od vedy a záujmu o prírodu, zvieratá, až po odstraňovanie biedy, utrpenia a nešťastia. Iné slovo pre humanisticky je nenábožensky. Ale v bežnom živote nemá žiaden význam sebe samému dávať záporný výraz. Veď ani kresťania sa na Slovensku nenazývajú nemoslimovia. Humanizmus je primárne o ľuďoch, ale so záujmom o celé ľudstvo, v súlade s prírodou (životné prostredie) atď.

Portál mladých humanistov je voľným združením ľudí, ktorí zastávajú „naturalistický svetonázor – bez nadprirodzených a mystických prvkov“. O humanistoch sa bližšie píše v Liste brajtom do USA a v článku Humanisti na Slovensku.

O doménach Humanisti.eu a Humanisti.sk:

V roku 2006 vznikla webová stránka Humanisti.sk ako ohlas na požiadavky nadšencov z diskusného fóra Polemika o viere, ktorého správcom bol Adam Roman. Fórum už zaniklo. Od 15. 10. 2020 nie je dostupná ani stránka Humanisti.sk.

Takto definujeme spravodajský magazín (e-zine), ktorý sa nachádza na portáli humanistov:

E-zine Humanisti.sk (Humanisti.eu) je nekomerčný spravodajský magazín určený najmä humanistom, a uverejňujeme v ňom články, ktoré si vyžiadajú samotní humanisti alebo si myslíme, že by si ich mali humanisti prečítať.

Radi by sme upriamili pozornosť verejnosti na výrok racionalistu Bertranda Russella:

„Ohromná väčšina intelektuálne významných ľudí neverí kresťanskému náboženstvu, no skrýva túto skutočnosť pred verejnosťou, pretože sa bojí, že stratí svoje príjmy.“

A dodávame: Nebojte sa! Naberte odvahu vyjadriť sa.

28. 3. 2012 bol na stránke Humanisti.sk uverejnený článok o celoročnom partnerskom projekte Reťaz skúseností – most generácií, ktorý na podporu seniorov vytvorili Miestny úrad Bratislava-Petržalka a Nadácia Orange. Chceme spomenutím tohto článku ilustrovať záujem mladých humanistov o staršiu generáciu, ktorým za mnoho vďačíme.


Ján Parada, správca stránky Humanisti.eu.

Jedna odpoveď na “O doménach Humanisti.sk a Humanisti.eu”

Niekto sa snaží zneužiť moju stránku. 12 failed login attempts (3 lockout(s)) from IP 177.52.146.197
Last user attempted: ani meno nepozná
IP was blocked for 20 minutes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *