Kategórie
Humanizmus

Program Podpor dieťa

Občianske združenie Viac než šperk vzniklo v roku 2010.

Je to humanitárna organizácia, ktorá pomáha deťom v núdzi a osamelým matkám v najchudobnejších častiach Kene a Tanzánie.

Cieľom združenia je komplexná sociálna starostlivosť, boj proti hladu a podvýžive, poskytovanie základnej zdravotnej starostlivosti, vzdelávanie a pomoc pri generovaní vlastného príjmu, pre ženy žijúce v odľahlých oblastiach s rešpektom na kultúrne rozdiely a ochranu životného prostredia.

Víziou je dôstojnejší život detí a ich šťastné detstvo. Prioritou je ich lepšia budúcnosť.

Pomôžte!

Existuje virtuálna adopcia detí na diaľku. Programom prešlo od založenia Viac než šperk viac ako 1 000 detí. Kde by pravdepodobne boli konkrétne deti, ak by nebolo združenia Viac ako šperk? Žobrali by na ulici a prosili by o prácu a peniaze.

Združenie má 7 podporovaných detí už skoro 4 roky. Ide o deti Agnes, Brighton, Irine, Judis, Mody, Mungo a Tyron.

Združenie Viac než šperk zabezpečuje deťom potravinovú pomoc, prístup k vzdelaniu (školské uniformy, ktoré sú povinné, učebné pomôcky a štipendiá) a k lekárskej pomoci a liekom.

Združenie vybudovalo tri zariadenia – krízové centrum v slume v meste Mtwapa, jednu knižnicu vo vidieckej časti mesta Mtwapa a škôlku pre deti rybárov na vidieku. Vybudovali aj 2 zdroje pitnej vody a podporujú rodiny vo farmárčení – distribuovali takmer 1 000 kôz do rodín v núdzi.

Navštívte stránku Viac než šperk.

Komplexné informácie o programe PODPOR DIEŤA a tom, ako funguje v praxi, nájdete na stránke: Pomoc konkrétnemu dieťaťu.

House of Smile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *