Kategórie
Tlačové správy

HAVEL & PARTNERS je opäť absolútnym víťazom súťaže Právnická firma roka v ČR

Potvrdzuje tým najúspešnejší rok vo svojej histórii.

HAVEL & PARTNERS nadviazala na najprestížnejšie globálne ocenenie Chambers Europe Awards 2020 pre najlepšiu kanceláriu na českom trhu a stala sa taktiež absolútnym víťazom v súťaži Právnická firma roka 2020 v ČR. V 13. ročníku súťaže získala kancelária celkom štyri ocenenia: Hlavnú cenu pre domácu kanceláriu a za najlepšie klientske služby a zároveň dosiahla prvenstvo v kategórii Fúzie a akvizície a Právo hospodárskej súťaže. Ide o historicky najlepšie výsledky. Tie tento rok HAVEL & PARTNERS dosiahla aj v rámci slovenskej Právnickej firmy roka, kde získala 3 ocenenia, vrátane klientsky najobľúbenejšej kancelárie. Výsledky tejto prestížnej súťaže, ktorú pravidelne organizuje spoločnosť EPRAVO.CZ pod záštitou Českej advokátskej komory a Ministerstva spravodlivosti ČR, boli vyhlásené 3. novembra online.

Hlavná cena pre domácu kanceláriu a za najlepšie klientske služby

Hlavné ocenenie pre domácu kanceláriu získala HAVEL & PARTNERS štvrtýkrát za posledných 6 rokov. Zároveň obhájila cenu pre klientsky najobľúbenejšiu kanceláriu, ktorú tento rok získala aj na Slovensku. S celkovým počtom štyroch ocenení v súťaži sa stala absolútnym víťazom 13. ročníka Právnická firma roka v ČR.

„Tento rok je pre celý svet mimoriadne ťažký. O to viac si vážime získanie tých najprestížnejších globálnych i domácich ocenení. Je to predovšetkým ohodnotenie špičkovej odbornosti, lojality a maximálneho nasadenia všetkých našich kolegov a ich schopnosti poradiť si so všetkými nepriaznivými okolnosťami, ktoré so sebou pandémia COVID-19 prináša. Za to im patrí obrovské poďakovanie. Pre našich klientov je to zase potvrdenie, že spolupracujú s najlepšou právnickou firmou na trhu, ktorá je lídrom nielen v čase blahobytu, ale aj v čase krízy a dokáže im tak s jej následkami efektívne pomôcť,“ komentuje tohtoročný úspech zakladateľ a riadiaci partner kancelárie Jaroslav Havel.

„Našim klientom by som tiež rád poďakoval, pretože práve na základe ich referencií sme sa stali v Českej republike a aj na Slovensku klientsky najobľúbenejšou kanceláriou. Poďakovanie im napokon patrí aj za to, že nám s dôverou zverujú svoje podnikateľské aj rýdzo privátne záležitosti a motivujú nás posúvať sa neustále dopredu,“ dopĺňa Havel, podľa ktorého je tohoročný úspech tým najlepším možným vstupom do roku 2021, v ktorom kancelária oslávi 20. výročie od svojho vzniku.

Fúzie a akvizície

Už druhýkrát po sebe si HAVEL & PARTNERS odniesla víťazstvo v oblasti fúzií a akvizícií, ktorá je vlajkovou loďou spoločnosti od jej založenia v roku 2001 a v ktorej je už viac ako 10 rokov lídrom na trhu, a to nielen v Česku, ale aj na Slovensku a v celej strednej Európe.

„Uplynulé obdobie bolo pre našu kanceláriu v oblasti transakčného poradenstva veľmi úspešné. Realizovali sme najväčší počet transakcií a v súťaži Právnická firma roka v ČR sme získali prvenstvo už dvakrát za sebou, v tomto roku sme k nemu pridali to isté ocenenie tiež na Slovensku. Veľké poďakovanie patrí tímu viac ako ôsmich desiatok našich kolegov, pretože len vďaka ich špičkovej znalosti, budovaniu unikátneho know-how, ale aj ľudskému a proaktívnemu prístupu sme mohli za posledných 15 rokov zrealizovať viac ako 700 transakcií v hodnote presahujúcej 700 miliárd korún,“ hovorí o víťazstve Jan Koval, partner, ktorý sa podieľa na vedení najväčšieho transakčného tímu na trhu.

Z hľadiska počtu úspešne dokončených transakcií sa kancelária už od roku 2009 pravidelne umiestňuje tiež na popredných priečkach uznávaných medzinárodných rebríčkov EMIS DealWatch a Mergermarket, a to v hodnotení pre celý región strednej a východnej Európy.

Hospodárska súťaž

V kategórii Právo hospodárskej súťaže vyhrala HAVEL & PARTNERS celkovo už piatykrát, a je tak s veľkým náskokom najúspešnejšou kancelárií v tejto oblasti.

„Piate víťazstvo z deviatich ročníkov, kedy bola naša kategórie vypísaná, je potvrdením nášho výnimočného postavenia medzi advokátskymi kanceláriami so zameraním na súťažné právo. Na trhu sme jediní, kto efektívne prepája právne a ekonomické súťažné poradenstvo. Vďaka tomu môžeme klientom ponúknuť unikátne know-how pre riešenie zložitých problémov v oblasti ochrany súťaže a regulácie,“ komentoval ďalšie víťazstvo Robert Neruda, partner stojaci na čele poradenskej súťažnej skupiny, ktorá má viac ako 20 právnikov a ekonómov.

Ostatné kategórie – top tier

V ďalších 13 odborných kategóriách bola kancelária zaradená medzi veľmi odporúčané kancelárie (tzv. top tier) a v 2 kategóriách medzi odporúčané kancelárie, čo svedčí o mimoriadnej všestrannosti HAVEL & PARTNERS a kvalite všetkých jej tímov. V kategórii Trestné právo, ktorej sa HAVEL & PARTNERS sama priamo nezúčastňuje, sa medzi najlepšie hodnotenými kanceláriami umiestnila advokátska kancelária SEIFERT A PARTNERI, s ktorou HAVEL & PARTNERS exkluzívne spolupracuje v oblasti trestnoprávneho poradenstva.

„Tieto vynikajúce výsledky sú dokladom našej všestrannosti a mimoriadnej kvality všetkých našich špecializovaných tímov. Pevne verím, že na naše doterajšie úspechy nadviažeme aj v budúcom, pre nás slávnostnom roku,“ uzatvára Havel.

Podľa výsledkov všetkých doterajších ročníkov súťaže zostáva HAVEL & PARTNERS podľa súčtu všetkých nominácií a titulov najúspešnejšou a najkomplexnejšou advokátskou kanceláriou v Česku a na Slovensku.


Advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS s kanceláriami v Prahe, Brne, Bratislave, Plzni, Olomouci a Ostrave je s tímom 220 právnikov, cca 150 advokátov a celkom 500 spolupracovníkov, vrátane zamestnancov spolupracujúcej inkasnej agentúry Cash Collectors, najväčšou nezávislou právnickou firmou v strednej Európe. Medzi našich klientov patria najmä veľké medzinárodné spoločnosti, najvýznamnejšie české a slovenské spoločnosti, vrátane strategických štátnych podnikov a orgánov verejnej správy, ale aj stredné podniky, individuálni podnikatelia a investori. Je medzi nimi aj cca 100 z 500 najväčších svetových spoločností podľa publikácie Fortune 500 a takmer 50 spoločností zaradených do rebríčka najväčších českých spoločností Czech Top 100. Kancelária má v súčasnej dobe viac ako 1 500 klientov. Máme najkomplexnejšiu medzinárodnú podporu dostupnú pre české a slovenské advokátske kancelárie. Poskytujeme právne poradenstvo v 12 svetových jazykoch vo viac ako 80 krajinách sveta. Až 70 % našich prípadov obsahuje medzinárodný prvok. Úzko spolupracujeme s poprednými medzinárodnými právnickými firmami v Európe, Ázii, Severnej Amerike, Afrike i Austrálii. Naši klienti majú vďaka tomu prístup k medzinárodným aj lokálnym znalostiam a odbornosti prostredníctvom viac ako 30 tisíc právnikov v približne 160 krajinách sveta. HAVEL & PARTNERS je najúspešnejšou kanceláriou s najkomplexnejšími službami v Českej republike aj na Slovensku podľa celkového súčtu všetkých nominácií a titulov v rámci doterajších ročníkov súťaže Právnická firma roka. Trikrát za posledné štyri roky sa kancelária stala absolútnym víťazom tejto súťaže, kedy získala hlavné ocenenie Právnická firma roka pre domácu kanceláriu (2015, 2017, 2018) a vo všetkých odborových kategóriách sa umiestnila medzi najviac odporúčanými kanceláriami. Je tiež držiteľom ceny Právnická firma roka za najlepšie klientske služby (2015, 2016). Za najlepšiu právnickú firmu v Českej republike bola kancelária HAVEL & PARTNERS opakovane vyhlásená medzinárodnou ratingovou agentúrou Who’s Who Legal (2018, 2019) a ocenenie pre najlepšiu právnickú firmu roka v Českej republike dosiahla tiež v rámci Global Awards vyhlasovaných spoločnosťou Corporate LiveWire (2018). V oblasti M&A bola kancelária vyhlásená za najlepšiu právnickú firmu v Českej republike na základe výročných cien International Advisory Experts (2018, 2019). Na Slovensku získala za fúzie a akvizície šesťkrát po sebe prestížnu globálnu cenu M&A Today Awards (2013 – 2018) a v rovnakej kategórii prvenstvo v rebríčku Lawyer International Legal 100 (2017, 2018). Prestížne medzinárodné ratingové agentúry EMIS DealWatch a Mergermarket zaraďujú HAVEL & PARTNERS už od roku 2009 na popredné priečky podľa počtu realizovaných transakcií v celom regióne strednej a východnej Európy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *