Kategórie
Tlačové správy (spoločnosť)

Maturantom v učení podáva ruku Zelená škola

Zelená škola

Len šesť týždňov boli maturanti od marca v školách. Limitované učenie na diaľku, neistota vo forme a podobe maturít, neznámy termín otvorenia škôl. Pomocnú ruku podáva študentom maturitných ročníkov program Zelená škola, ktorý koordinuje Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica.

„Uvedomujeme si náročnosť situácie pre študentov aj pre ich učiteľov. Preto od 5. 11. každý štvrtok prinesieme on-line stretnutie s odborníkom z praxe, aby sa mohli študenti pripravovať na maturitné otázky z biológie, geografie, občianskej náuky aj z jazykov z okruhov životné prostredie/ekológia. Dozvedia sa tak informácie z prvej ruky a príklady z praxe. Verím, že ich tento spôsob učenia zaujme,“ informuje Zuzana Gallayová, manažerka programu Zelená škola.

Webináre budú vysielané naživo každý štvrtok o 18.00 na FB Zelená škola a sú zadarmo, aby boli dostupné všetkým záujemcom. Nie je potrebná registrácia. Účastníci budú klásť otázky cez chat. Už tento štvrtok 5. 11. budeme pátrať po stopách vydry s Ing. Máriou Apfelovou z Národného parku Veľká Fatra. Ďalšími novembrovými témami budú: chránené huby, ochrana netopierov v mestách, uhlíková neutralita.

Na www.zelenaskola.sk/novinky nájdete záznamy z cyklu „Zelená škola z domu“ z 1. vlny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *