Kategórie
Tlačové správy (spoločnosť)

Paráda – prvý bezbariérový festival

S uvedomením si svojej spoločenskej zodpovednosti SPP podporuje projekty na rozvoj občianskej spoločnosti, ochrany kultúrnych hodnôt a životného prostredia, ako aj projekty pomoci ľuďom v zložitej životnej situácii. SPP spolu s Nadáciou SPP dlhodobo podporujú špičkových slovenských športovcov a ich mladých nasledovníkov. Aj preto už viac než 16 rokov spolupracujú so Slovenským paralympijským výborom. Prvý bezbariérový festival Paráda prenáša túto dlhoročnú symbiózu medzi širokú verejnosť a je jedinečnou príležitosťou spájať, zabávať a inšpirovať. SPP k tomu prispieva aj zónou zábavy.

SPP
Projekt neSPPíme, bzučíme.

Záleží vám na včelách? Nám áno. Nezisková organizácia EF (IČO: 52116166) so svojím zriaďovateľom SPP prispieva k podpore včelárstva na Slovensku. Kde je životné prostredie presýtené „chémiou“ a škodlivými vplyvmi, tam sa ani včelám nedarí. Kde nie sú včely, nie je život. Včely sú významnou súčasťou prírody. Ich význam spočíva najmä vo vytváraní a udržiavaní biodiverzity krajiny. Sú spoľahlivým biologickým indikátorom kvality životného prostredia v mestách a na vidieku. Zbierajú vo svojom okolí peľ, nektár, vodu a propolis a spolu s nimi aj znečisťujúce látky z ovzdušia, vody, rastlín a pôdy. Tie následne transportujú do úľov a ukladajú spolu so svojimi zásobami. Tam kde nie sú včely, vzniká zelená „púšť“. Pretlačia sa rôzne trávy a len vetrom opelivé rastliny, ktoré kvety ani plody nemajú. Hmyzom opelivé kvitnúce rastliny sa vytratia.

Prostredníctvom unikátneho projektu neSPPíme, bzučíme Nezisková organizácia EF prispieva k ochrane životného prostredia, venuje pozornosť výskumu, podporuje vzdelávanie.

Viac: FestivalParada.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *