Kategórie
Tlačové správy (politika)

Celoplošné obmedzenia nepovažujeme za jediné riešenie

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k aktuálnym obmedzeniam.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) nepovažuje celoplošné obmedzenia v súvislosti s koronavírusom za jediné riešenie vzniknutej situácie. Takýto pohľad zastáva aj pri možnom tvrdom lockdowne.

„Celoplošné zatváranie reštaurácií či fitness centier opakovane kritizujeme. Musíme brať ohľad najmä na desiatky tisíc ľudí, na ktorých bude mať tento krok fatálny dopad a ktorí tak prídu o prácu. Už teraz je jasné, že väčšina ľudí z gastropriemyslu skončí na úrade práce. Zatváranie na základe všeobecných dát pozitívne testovaných tak podľa nás nie je kľúčovým ukazovateľom. Oveľa dôležitejšie sú dáta o skutočne chorých a hospitalizovaných. Taktiež by sme mali mať zmapované ohniská nákazy podľa konkrétnych regiónov a konkrétnych prevádzok. Až následne mali byť všetky opatrenia presne cielené a mali by sa sprísniť opatrenia, či pristúpiť k lokálnym lockdownom, len tam, kde sú ohniská. Jedine to nám zachráni ekonomiku, pracovné miesta a v konečnom dôsledku aj slobodu,“ uviedol predseda Výboru NR SR pre financie a rozpočet Marián Viskupič.

Podľa predsedníčky zdravotníckeho výboru NR SR Janky Bittó Cigánikovej by mali byť dostupné a verejné podrobnejšie dáta z každej analýzy o možnom trasovaní nakazených.

„Práve toto by bol signál, kde máme zvýšiť do najväčšej možnej miery ochranu rizikových skupín. Dôsledné dodržiavanie hygienických opatrení, odstup, rúška, prípadne meranie teploty, je správne a priam žiadúce. Nikto nechce spochybňovať epidemiológov či virológov, avšak duševné zdravie je taktiež dôležité. Neschopnosť uživiť vlastnú rodinu môže mať fatálne dôsledky,“ doplnila Janka Bittó Cigániková.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *