Kategórie
Tlačové správy (politika)

Šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová prichádza s nomináciou na generálneho prokurátora

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k návrhu predsedníčky poslaneckého klubu SaS v Národnej rade Slovenskej republiky Anny Zemanovej na kandidáta na funkciu generálneho prokurátora.

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová považuje voľbu generálneho prokurátora za najkľúčovejšiu voľbu nasledujúcich mesiacov. Aj z toho dôvodu dnes 9. októbra 2020 navrhla na základe odporúčania tímu expertov SaS za kandidáta na generálneho prokurátora Slovenskej republiky prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Tomáša Honza.

„Ide o kandidáta, ktorý spĺňa základné podmienky, pričom jeho morálne vlastnosti a doterajší život dávajú záruku, že bude funkciu generálneho prokurátora vykonávať riadne a čestne. Taktiež preukázal potrebnú odvahu a vo svojej minulosti nemá nič, čo by ho mohli skompromitovať a čím by bol vydierateľný, ako sme toho boli svedkami v minulosti. Svojím návrhom chcem teda rozšíriť zoznam o ďalšieho veľmi kvalitného kandidáta na generálneho prokurátora. Najdôležitejšou fázou v procese výberu však stále ostáva verejné vypočutie samotných kandidátov,“ uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *