Kategórie
Tlačové správy

Do IT sektora chceme prilákať viac žien

Svet informačných technológií nie je len mužská záležitosť. Preto sa Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie zhostilo úlohy hlavného partnera celoslovenského podujatia Girl’s Day, ktoré zorganizovalo občianske združenie Aj Ty v IT.

Cieľom akcie bolo motivovať študentky stredných škôl k vysokoškolskému štúdiu informačno-komunikačných technológií a zároveň im ukázať, aká zaujímavá môže byť kariéra v oblasti IT sektora. Hoci dnes väčšinu absolventov vysokých škôl tvoria práve ženy, v slovenskom IT sektore ich pracuje stále menej ako je priemer EÚ.

„V súčasnej digitálnej dobe je dlhodobá nízka miera zastúpenia žien v IT sektore problémom nás všetkých. V mnohých, ešte donedávna čisto mužských sférach, ženy už ukázali, akým vedia byť prínosom a ako dokážu posúvať spoločnosť vpred. Preto som veľmi rada, že ako ministerka pre informatizáciu, som mohla túto zmysluplnú akciu podporiť. Verím, že štúdium informačných technológií bude atraktívne pre čoraz viac študentiek, ktoré po skončení štúdia nájdu v tomto strategickom sektore aj uplatnenie. Slovensko v oblasti digitalizácie a inovácií potrebuje odvážne, vzdelané, šikovné a kreatívne ženy,“ uviedla vicepremiérka Veronika Remišová.

Na tohoročnom podujatí Girl’s Day sa zúčastnilo až 440 študentiek vo veku od 15 – 19 rokov z celého Slovenska. Aj napriek nepriaznivej situácii spôsobenej pandémiou sa podarilo zabezpečiť takmer 40 prednášok, workshopov a webinárov naprieč celým Slovenskom.

V oblasti informačných technológií dnes na Slovensku pracuje iba 13,7 % žien, čo je výrazne pod celoeurópskym priemerom (17,2 %).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *