Kategórie
Tlačové správy (spoločnosť)

Výstava na stromoch odhaľuje, ako technológie menia svet práce

Týždeň dôstojnej práce.

Autor: Martin Štrunc

Už po šiestykrát sa uskutoční fotografická Výstava na stromoch pri príležitosti Týždňa dôstojnej práce, ktorá sa objaví vo verejnom priestore po celej Českej republike. Výstava s podtitulom „Práca (bez) budúcnosti“ odhaľuje, ako technológie menia svet práce. Výstavu usporiadala organizácia NaZemi v spolupráci s jednotlivými vystavovateľmi.

NaZemi

Na viac než osemdesiatich verejných miestach po celej republike sa od 3. do 10. októbra 2020 objaví fotografická výstava upozorňujúca na riziká spojené s premenou práce v 21. storočí. Inštaláciu s názvom „Práca (bez) budúcnosti“ pripravila brnianska nezisková organizácia NaZemi, ktorá sa okrem iného zaoberá i pracovnými podmienkami.

Výstava na stromoch, ktorá sa koná pri príležitosti Týždňa dôstojnej práce, sa organizuje už po šiesty rok. Vôbec po prvý raz sa však toho roku podujatie zameriava tematicky na situáciu v Českej republike, ako aj v západnom svete. V minulosti sa totiž výstava venovala napríklad pracovným podmienkam pri pestovaní kakaa v Côte d’Ivoire alebo podmienkam pri výrobe topánok v továrňach a sweatshopoch v indickej Agre.

„Technológie menia nielen komunikáciu a trávenie voľného času, ale tiež svet práce. O rizikách, ktoré z nich vyplývajú, sa však u nás príliš nehovorí. Naším cieľom je ukázať, aký majú vplyv na rôzne skupiny obyvateľstva,“ vysvetľuje koncept kurátorka výstavy Gaby Khazalová.


Viac informácií nájdete na stránke NaZemi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *