Kategórie
Tlačové správy

Konsepti posilňuje svoju pozíciu na Slovensku

Spoločnosť Konsepti, líder na trhu prémiového dizajnu a vybavenia interiéru v Českej republike, rozširuje svoje pôsobenie na Slovensku.

Interiér

Bratislavské Konsepti bolo založené už v roku 1997 a viedol ju, a z väčšiny vlastnil, arch. Boris Hrbáň, ktorý sa v budúcnosti bude venovať najmä developmentu (spoločnosť Imagine). Po transakcii sa tak zmenil pomer podielov na 80% vlastníctvo materskej spoločnosti Konsepti. Majetková transakcia je v súlade s dlhodobou víziou skupiny Premium Design Group, ktorá do českého Konsepti vstúpila pred dvoma rokmi.

„Príbeh nášho Konsepti v Bratislave bol od svojho začiatku v roku 1997 spojený s príbehom o pár rokov staršieho pražského Konsepti. Naša blízkosť a spolupráca je vnímateľná nielen na spoločnom webe a e-shope, alebo na stránkach spoločného občasníka Komposti, ale aj pri našom vkuse, výbere značiek, prístupe k zákazníkom, či ľudskej kompatibilite. Spoločne diskutujeme o tom, ako sa bude ďalej vyvíjať oblasť, v ktorej pôsobíme, a ako sa tento vývoj prejaví na našej spolupráci,“ hovorí k tomu architekt Boris Hrbáň.

V roku 2018 získala od Davida Řezníčka 50% podiel v českom Konsepti investičná skupina úspešných podnikateľov Jaroslava Havla, Jana Fidlera a Petra Němca – Premium Design Group (PDG). Skupina sa od začiatku netajila ambíciou stať sa do troch až piatich rokov stredoeurópskym lídrom na trhu s prémiovým interiérovým a exteriérovým vybavením.

„Na trhu prebieha mnoho zmien, na ktoré je potrebné reagovať. Konsepti Bratislava má veľký potenciál a v užšej spolupráci s pražskou spoločnosťou a v rámci strategických plánov Premium Design Group môže výrazne posilniť. Je tu skvelý a odborne zdatný tím, nesmierna skúsenosť a cit pre potreby zákazníkov. Určite je na čom stavať. Portfólio doplníme o ďalšie významné firmy, chceme sa viac venovať B2B projektom, kanceláriám, hotelom i reštauráciám a pracovať na zvyšovaní špičkového štandardu v súkromných rezidenčných projektoch,“ dopĺňa David Řezníček, zakladateľ Konsepti.

Rozhovory o bližšom prepojení Česka a Slovenska začali už pred niekoľkými mesiacmi a akvizícia je ich logickým výsledkom. Slovenský tím PDG aktuálne posilňuje obchodný riaditeľ Martin Šalgo, ktorý prevezme rozvoj aktivít PDG na slovenskom trhu a zaujme taktiež funkciu výkonného riaditeľa slovenského Konsepti.

„Nadviazať na dlhoročné silné postavenie Konsepti na Slovensku je pre mňa veľká výzva, na ktorú sa nesmierne teším. Verím, že sa nám spoločne na úrovni skupiny Premium Design Group podarí efektívne prepojiť naše spoločnosti a značky tak, aby sme individuálnym i firemným klientom mohli ponúknuť široké portfólio našich riešení pre kompletné interiérové zariadenie. Čoraz väčší dôraz je kladený na to, kde žijeme, kde pracujeme a kde sa stretávame, a preto chceme byť silným partnerom, ktorý dlhodobo sprevádza našich zákazníkov a mení vnímanie dizajnu na nezabudnuteľný zážitok. V spolupráci s odbornou verejnosťou, architektmi i dizajnérmi je mojím cieľom rozširovať povedomie o hodnote dizajnu, precíznej ručnej výrobe a tradície,“ uviedol Martin Šalgo.

Martin Šalgo má viac než 13-ročné skúsenosti s predajom pre korporátnych i retailových klientov, rozvojom produktov a služieb pre firemné projekty, ako aj s vedením obchodného tímu. Ostatných 7 rokov pôsobil v poradenskej spoločnosti PricewaterhouseCoopers, kde sa venoval rozvoju obchodných aktivít v rámci Slovenska aj regiónu strednej a východnej Európy. Na slovenskom trhu sa bude primárne venovať zvýšeniu povedomia o značkách Javorina, Konsepti a Royal Comfort, posilneniu účasti PDG firiem v kancelárskych a komerčných projektoch a taktiež rozvoju nadštandardnej zákazníckej spokojnosti.

Bratislavský showroom Konsepti sa pred nedávnom presťahoval do nových priestorov na Zochovej ulici, kde zostáva aj po akvizícii.


O Konsepti

Spoločnosť založili v roku 1995 Lucia a David Řezníčkovi. Ich stratégiou je v úzkej spolupráci s najlepšími architektmi dodávať nábytok a riešenia pre realizácie interiérov vyššieho štandardu – pre rezidenčné i komerčné priestory. V prvej fáze sa stali výhradným dodávateľom firiem Vitra, Moroso a Amat. Postupne sa dopĺňali ďalší výrobcovia ako napr. B&B Italia, Kartell, Flos, Cappellini, Knoll, Baxter, Cassina, až na súčasný počet 48 zastúpených značiek. Spoločnosť do svojho showroomu pravidelne pozýva tých najlepších dizajnérov (Philippe Starck, Konstantin Grcic, Patricia Urquiola, Johannes Torpe a ďalší).

Medzi realizáciami sú napríklad projekty kancelárie Skype (2015 – 2018), Microsoft (2015), Socialbakers (2015), Divadla J. K. Tyla v Plzni (2018), Velaa Private Island (2013 – 2015), Emblem Hotel (2014), J&T Banka (2014, víťaz súťaže Zasadačka roku), interiér Sukovej siene pražského Rudolfína (2016), PPF Gate (2008) a mnoho ďalších. V Prahe prevádzkuje Konsepti showroom v holešovickom areále bývalej továrne Holport a od roku 2006 taktiež Kartell Flagship Store. Ďalšie pobočky sa nachádzajú v Čestlicích (D1ONE), Brne a Bratislave. Od roku 2018 je Konsepti súčasťou Premium Design Group (PDG) – skupiny prémiových výrobcov a dodávateľov vybavenia interiéru pre najnáročnejšiu klientelu.

Naše motto:

Vy túžite po ideálnom a osobnom mieste pre život i pre prácu. My neprestávame hľadať a objavovať nové nápady a trendy. S intuíciou, odvahou a citom. Spolu s vami veríme v silu krásnych vecí, pretože priestory, v ktorých žijeme, a predmety, ktorými sa obklopujeme, dávajú rozmer nášmu vnútornému životu.

Konsepti – Inside of Life

O Premium Design Group

Spoločnosť Premium Design Group a.s. (PDG) je dynamicky sa rozvíjajúca investičná skupina založená akcionármi Jaroslavem Havlem (HAVEL & PARTNERS), Janom Fidlerom a Petrom Němcom (SEBRE holding).

Do skupiny PDG zatiaľ patria spoločnosti Konsepti, Javorina a Royal Comfort.

Skupina PDG sa s portfóliom jednotlivých spoločností zaraďuje do oblasti vybavenia interiérov od vyššieho až po najluxusnejší segment v rámci českého a slovenského trhu. Cieľom je pozícia najväčšej skupiny výrobných a obchodných firiem v tomto odvetví. Do 3 – 5 rokov plánujeme pozíciu stredoeurópskeho lídra. Skupina generuje v súčasnosti obrat 300 mil. CZK. Ďalším rastom našich spoločností a s novými akvizíciami plánujeme do roku 2025 obrat 1 mld. CZK.

Foto:

Boris Hrbáň
Boris Hrbáň.
David Řezníček
David Řezníček.
Martin Šalgo
Martin Šalgo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *