Kategórie
O politike

Participatívna spoločnosť alebo libertínsky komunizmus?

Komunizmus nemá nič spoločné s bývalým Sovietskym zväzom či súčasnou Kubou alebo Severnou Kóreou. Ide o kapitalistické systémy s jediným kapitalistom, ktorým je štát (súčasná vlna znárodňovania bánk v reakcii na finančnú krízu znova dokazuje, že na znárodňovaní nie je nič „ľavicové“!).

Zdroj: Priama akcia, publikácia Participatívna spoločnosť alebo libertínsky komunizmus? (Debata medzi skupinou Project for a Participatory Society a kolektívom portálu libcom.org.)

Kapitola: Vízia libcom.org, strana 8 (zo 44 strán).

Jedna odpoveď na “Participatívna spoločnosť alebo libertínsky komunizmus?”

Project for a Participatory Society (Projekt za participatívnu spoločnosť) je sieť ľudí v Spojenom kráľovstve, ktorí sú zástancami progresívnej sociálnej zmeny. PPS považujú vojny, chudobu, klimatické zmeny a mnohé iné problémy dnešného sveta za neprekvapivé dôsledky konkrétnych foriem organizácie spoločnosti. Rozklad občianskych slobôd, nedodržiavanie ľudských práv, zväčšovanie nerovností a iné neprávosti podľa nich pramenia zo základných hodnôt a vnútornej organizácie dominantných inštitúcií v spoločnosti.

Skupina libcom.org je malý kolektív libertínskych komunistov z Londýna a okolia. Názov stránky je skratkou pojmu libertarian communism (libertínsky komunizmus), ktorého cieľmi sú sloboda a komunita.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *