Kategórie
Tlačové správy (spoločnosť)

Nová škôlka na Znievskej je o krok bližšie realizácii

Čo nové v rámci škôlok v Petržalke chystáme? Koľko nových miest sme tento rok vytvorili? A koľko ešte v tomto roku vytvoríme? Budú „len“ nové miesta či chystáme aj novú škôlku? Odpovede na tieto otázky vám poskytneme z pohľadu petržalského poslaneckého klubu Team Vallo.

Včera sme na miestnom zastupiteľstve prijali ponuku mesta Bratislava o zverenie budovy bývalej škôlky na Znievskej. No neostali sme len pritom, ale priamo, ešte pred formálnym zverením, sme na návrh poslaneckého klubu Team Vallo v rámci rozpočtu vyčlenili finančné prostriedky na potrebnú projektovú dokumentáciu.

„Práve projektová dokumentácia je prvým už pracovným krokom k rozšíreniu kapacít vo verejných materských školách,“ povedal Pavol Škápik, predseda klubu.

Tu sme nezabudli aj na naše plány rozšírenia o novú škôlku na Hrobákovej ulici a v rámci zastupiteľstva sme vyčlenili finančné prostriedky na projektovú dokumentáciu pre tento projekt. Otvorenou témou pri tomto projekte ostáva druhá časť budovy na Hrobákovej 3, ktorá je vo vlastníctve Ministerstva vnútra SR. Tu sa začali aj za spolupráce magistrátu a poslanca M. Vetráka rozhovory o možnosti zámeny.

„Takouto zámenou a rozšírením by na Hrobákovej nevznikla len 4-triedna škôlka, ale mohla by vzniknúť až 8-triedna škôlka. Aj z tohto dôvodu oceňujem takúto medziklubovú spoluprácu a pomoc od p. Vetráka,“ povedal Škápik.

Ako sme už skorej ako poslanci sľúbili, tak vďaka rekonštrukcii existujúcich priestorov materských škôl sa podarilo vytvoriť tri nové triedy v MŠ Röntgenova, MŠ Turnianska a MŠ Lietavská.

„Takto sa vytvorilo 69 nových miest teraz a do konca roka ešte 4 nové triedy – ako keby sme postavíme ďalšiu novú škôlku,“ povedal Škápik.

Týmito krokmi zmenšujeme dlhotrvajúci problém o takmer 800 neprijatých detí v Petržalke. A veríme, že intenzívnou prácou a spoluprácou všetkých petržalských poslancov, mesta a aj štátu je tento problém v dohľadnej dobe riešiteľný.

Škôlka
Budova bývalej škôlky na Znievskej ulici.


Pavol Škápik
– vedúci dátových analytikov na magistráte Hlavného mesta SR Bratislava
– ženatý, má syna a je Petržalčan
– vyštudoval sociológiu na Trnavskej univerzite v Trnave a od novembra 2018 je petržalským poslancom, ktorý sa do politiky snaží priniesť odbornosť a zmeny na základe dát, nie na základe pocitov
– predseda petržalského poslaneckého klubu Teamu Vallo
Čerpané zo: Skapik.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *