Kategórie
Humanizmus Tlačové správy

Tretí Startup Weekend budú mentorovať zvučné mená!

25. až 27. september 2020.

Startup Weekend

Tretí Startup Weekend spája sektory v Banskej Bystrici a ponúka priestor stretnúť sa s úspešnými startupovými nadšencami. Začína v piatok 25. septembra o 17.00 a ponúkne celodenný program až do nedele.

Startup Weekend

Podujatie začne podvečer 25. septembra výzvou pre idea-makerov, ktorí dostanú minútu na prezentáciu svojho biznisového nápadu, pričom táto časť Startup Weekendu je verejná. Svojím minútovým „pitchom“ musia presvedčiť budúcich členov ich tímu, že práve ich nápad je ten výherný. Tímy si vyberú najlepšie nápady a začína sa pre nich boj o ten najlepší, ktorý v nedeľu oceníme hodnotnými cenami.

„Hoci sa lístky budú dať zakúpiť aj na mieste, je lepšie si ich rezervovať vopred kvôli obmedzeným kapacitám,“ dopĺňajú organizátori.

Zúčastneným budú radiť odborníci

Sobota patrí kreatívnym tímom, ktoré budú pracovať na svojich nápadoch pod vedením skúsených mentorov z oblasti biznisu, marketingu a technológií. Jedna z mentoriek je Lujza Púchyová, zakladateľka módnej značky moonlou, ktorej nápad je zároveň aj sociálno-prospešným projektom. Ďalším mentorom je Richard Čermák, ktorý pôsobí 7 rokov na pozícii Head-of-Brand vo WebSupport.sk. Tím mentorov doplnia aj Rado Hanskovský a Slavo Tuleya zo spoločnosti Kiuub. Ide o tím inovátorov a biznis dizajnérov, ktorí vedia pomôcť s budovaním firmy v korporátnom a startupovom prostredí. Podujatie bude moderovať jeden zo zakladateľov startupovej scény na Slovensku, skúsený mentor, startupový nadšenec a výherca Startup Awards Michal Maxián.

Zapojiť sa môžu aj študenti základných a stredných škôl

„Chceme vychovávať startupových nadšencov, preto sme aj tento rok pripravili možnosť pre žiakov základných škôl (8. a 9. ročník) a stredných škôl (1. – 2. ročník), aby sa pripojili a spoločne si vyskúšali pretaviť svoje nápady do reality. Prihlásiť svoje tímy, môžete do 20. 9. 2020,“ vyzývajú žiakov organizátori.

Pozri prihlásenie pre tímy: Výzva pre žiakov 8. – 9. ročníkov základných škôl a pre 1. – 2. ročníky stredných škôl v Banskobystrickom kraji.

Startup Weekend sa skončí v nedeľu podvečer, kde účastníci odprezentujú výsledok ich 2-dňovej práce vo finálnych prezentáciách. Projekty bude hodnotiť porota zostavená z expertov z praxe.

Registrácia prebieha na webovej stránke:
Communities.TechStars.com/Slovakia/Banska-Bystrica/Startup-Weekend/15899

Reportáž o detských tímoch: www.facebook.com/bystricasity/videos/776611116459857.

Video o tom, ako vyzerá Startup Weekend (reportáž z roku 2018).

🚀Tri dni nabité inšpiratívnymi nápadmi, ľuďmi s podobným zmýšľaním ako vy a kopou zábavy a motivácie premeniť za jeden víkend vaše myšlienky na realitu. O tom presne je Startup Weekend. A takto vyzeral ten v roku 2018. 👇👇

Zveřejnil(a) Startup Weekend Banská Bystrica dne Středa 19. února 2020


3. ročník Startup Weekend Banská Bystrica organizuje občianske združenie LINK CoWorking Banská Bystrica v spolupráci s BIC Banská Bystrica a Rozvojovou agentúrou BBSK – Dobrý kraj. Podujatie je súčasťou projektu Social Impact Academy, ktorý realizuje občianske združenie LINK CoWorking Banská Bystrica spolu s partnermi Rada mládeže Banskobystrického kraja a Språk og kulturforening z Nórska. Projekt Social Impact Academy je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014 – 2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

Pozri: Facebook.

Social Impact Academy
– projekt Social Impact Academy prináša príležitosť pre mladých ľudí
– ide o koncept kontinuálneho vzdelávania pre mladých ľudí
– témami sa apeluje na účasť mladých na veciach verejných a na ich zapojenie sa do aktívnej občianskej spoločnosti
Čerpané zo: Social Impact Academy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *