Kategórie
Tlačové správy (politika)

Prinášame konkrétne riešenia na pomoc slovenskému športu

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k navrhovanému zákonu o Fonde na podporu športu.

Šport na Slovensku potrebuje v nielen v čase koronakrízy zásadnú pomoc. Uviedla to strana Sloboda a Solidarita (SaS) v súvislosti s návrhom zákona o Fonde na podporu športu, s ktorou prichádza poslanec NR SR za SaS Radovan Sloboda spolu s kolegami na septembrovú schôdzu.

„Koronakríza dopadla výrazným podielom na slovenský šport, pričom športovci štátnou pomoc prepadli. Jedným z opatrení, ktorým chceme pomôcť situáciu riešiť je návrh zmeny zákona o fonde na podporu športu. Cieľom zmeny je umožniť rozšírenie okruhu žiadateľov o príspevok na projekt a rozšírenie okruhu podpory na športovú infraštruktúru. Pri okruhu žiadateľov ide o rozšírenie o samosprávne kraje, ktoré majú v oblasti športu rovnaké úlohy ako obec. Efektívnosť v čerpaní finančných prostriedkov na podporu športu sa tak stáva kľúčovou výzvou, ktorú môžeme aj touto novelou dosiahnuť,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a podpredseda Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Radovan Sloboda s tým, že ďalšie opatrenie na pomoc športovému hnutiu predstavíme čoskoro.


Sloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *