Kategórie
Tlačové správy

Ako na výber mobilnej tarify pre deti

O tom, či žiakov vybaviť do školských lavíc mobilným telefónom alebo nie, sa vedú mnoho rokov vášnivé diskusie učiteľov, psychológov i samotných rodičov.

Správna odpoveď v tomto prípade neexistuje, a zabezpečenie mobilného kamaráta závisí čisto na uvážení rodičov. Na čo je potrebné sa zamerať pri výbere najvhodnejšej ponuky mobilného operátora?

Ak sa rozhodnete pre nákup telefónu pre svoje dieťa, budú najskôr vaše prvé úvahy smerovať k parametrom mobilného zariadenia. S jeho výberom môžu pomôcť výsledky testov od dTestu. Tým to však nekončí. Je tiež potrebné vybrať operátora a niektorý z jeho ponúkaných taríf.

„Pokiaľ chcete dostupné ponuky posúdiť svedomito, vyhraďte si na túto činnosť dostatok času – na telekomunikačnom trhu totiž pôsobí viacero operátorov a každý z nich má vo svojom portfóliu niekoľko rôznych produktov,“ uvádza Eduarda Hekšová, riaditeľka spotrebiteľskej organizácie dTest.

Parametre výberu telefónneho operátora pre dieťa sa príliš neodlišujú od „dospeláckej verzie“. Je potrebné si rozmyslieť, ako veľmi pevnú väzbu si chcete k operátorovi vytvoriť – a to ako po stránke anonymity (ak si zvolíte predplatenú kartu), tak čo sa týka i časového záväzku, kedy sa rozhodujete medzi zmluvou na dobu určitú a neurčitú. Spoločne s týmito faktormi môže k rozhodnutí o voľbe vhodného poskytovateľa prispieť i takzvaná tarifikácia. Ide o spôsob, akým operátor účtuje uskutočnený hovor po prvej prevolanej minúte – či po sekundách (60 + 1), pol minútach (60 + 30) alebo minútach (60 + 60).

Pri výbere tarify, prípadne jeho doplnkových služieb už sa podoba produktov v závislosti na veku užívateľa odlišuje. Okrem kritérií, ktoré musíte zhodnotiť i pri voľbe tarify pre seba, teda najčastejšie čerpaného typu služby, volania do vlastnej siete zadarmo, objeme mobilných dát, sa zamerajte pri ponuke pre malých telefonistov na škálu funkcií, ktoré umožnia z vašej strany nastavenia a kontrolu.

Čo všetko je možné prispôsobiť? Predovšetkým blokovanie volania na drahé (audiotextové) čísla, na čísla zahraničné (medzinárodné hovory) či blokovanie multimediálnych správ (MMS) a drahých, takzvaných prémiových SMS. Pri detských tarifách by malo byť možné nastavenie limitu na volanie a limitu (či úplného vypnutia) mobilných dát (napríklad internetu).

„Pre prehľad služieb čerpaných dieťaťom odporúčame zriadenie samoobsluhy, ktorá nonstop zobrazí nielen aktuálnu útratu, ale tiež prístupové heslo k prípadným zmenám v nastaveniach. To by malo ostať detskému užívateľovi logicky neprístupné,“ vysvetľuje Eduarda Hekšová.

Pokiaľ ste si ujasnili, čo je dôležité pri výbere operátora i konkrétnej tarify, nastal správny čas pripojiť k favorizovaným parametrom zodpovedajúci typ služby. Pokiaľ odhliadneme od najrôznejších firemných či iných úzko profilovaných taríf, ponúkajú sa tri základné varianty:

  • Predplatená karta – je obľúbeným riešením predovšetkým pri menších deťoch, ktoré sa ešte len učia telefón používať. Má svoje nevýhody v podobe dobíjania kreditu a nemožnosti hovoru pri jeho vyčerpaní, na druhej strane je touto cestou zabránené vysokým účtom za telefón i zložitému blokovaniu čísla u operátora v prípade straty či odcudzenia mobilu.
  • Zmluvná tarifa s paušálom – uplatňuje sa pri starších deťoch s väčšou potrebou volaní i písomnej komunikácie. Odporúčame však venovať pozornosť nastaveniu mesačného limitu na volania i čerpanie dát.
  • Rodinná tarifa – zrejme najkomfortnejší variant, kedy platíte paušálnu čiastku a k tomu máte k dispozícii niekoľko ďalších čísel s rozdielnymi službami. „Pozor si dajte iba na to, že pri niektorých operátoroch býva balíček dát zdieľaný, teda spoločný pre celú rodinu,“ uzatvára Eduarda Hekšová.

Užitočným nástrojom pri výbere tarify je ich nezávislý porovnávač na www.dtest.cz/tarify. Bezplatne a anonymne pomôže nájsť najvhodnejšiu tarifu či predplatenú kartu podľa počtu využitých minút, SMS a mobilných dát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *