Kategórie
Tlačové správy (spoločnosť)

Festival prepájajúci mesto s prírodou a hviezdy s koreňmi

Festival Prienik (tretí ročník) 4. – 5. 9. 2020.

Multižánrový festival vo Výmenníku Važecká sa tento rok uskutoční po tretíkrát, avšak v inom dátume, ako sme boli zvyknutí. Zmena dátumu so sebou prináša aj zmenu hlavného nebeského javu: nebudú ním Perzeidy, ale tzv. septembrové Perzeidy, ktorých aktivita sa začína v sobotu.

Festival Prienik

Návštevníci sa môžu tešiť na bohatý dvojdňový program. Piatok sa bude niesť v znamení karanténnej kresliarskej výstavy 30/30 challange, ktorá bola pri príležitosti festivalu predĺžená. Lektori Ingrid Kepková, Viliam Fedorko a Zuzana Kapinajová si pripravili workshopové aktivity prepájajúce kresbu, psychológiu, arteterapiu a ľudské podvedomie. Workshop Myslenie kresbou vystriedajú koncerty mladej kapely Cassovia Acid Muse a one- man projektu Pancage. Odznievajúce ambientné tóny nás prevedú do vesmírnej prednášky, prezentácie astrofotografie a pozorovaniu nočnej oblohy so zaujímavým výkladom od Martina Vargu.

V sobotu poobede od 16.00 prebehnú prírodné workshopy. Hlinený workshop povedie Ester Šefčíková, ktorá návštevníkom pomôže vytvoriť malý kvetináč vyzdobený podľa ľubovôle. Katka Kozáková vyrába tuše z rastlinných materiálov a na jej workshope si vyskúšame výrobu a maľovanie týmito tušmi. Literárnym workshopom zameraným na autopísanie a prácu so slovom, telom a emóciami, nás prevedie Dani Citráková a podvečer sa zapojíme do kolektívneho hudobného džemu. Po zotmení si priblížime príbeh Andromedy a Perzea skrz multimediálny site-specific performance a záver festivalu bude patriť hlavnej myšlienke: pozorovaniu nočnej oblohy.

Občerstvenie v podobe grillovačky a čajovne, linotlač vlastných tričiek a ponuka hand-made merchu kolektívu UMČO bude k dispozícii počas celého festivalu.

Zavítaj k nám na strechu a zaži nezabudnuteľné momenty v objatí hviezd.

Tešíme sa na vás.

Program:

Festival Prienik

Kontakt:
Dominika Nazarejová (OZ UMČO)
+421 902 635 126

Jedna odpoveď na “Festival prepájajúci mesto s prírodou a hviezdy s koreňmi”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *