Kategórie
Tlačové správy (spoločnosť)

Portál čierna labuť pripravuje špeciálnu sériu podcastov o Svete budúcnosti

Ako obnovovať ekonomiku, aby sme si neprivolali ďalšiu krízu?

Ako by mohol vyzerať a fungovať svet, keby sme sa po odznení pandémie koronavírusu nevrátili do starých koľají, ktoré sa v mnohom ukazujú ako neudržateľné? Nad odpoveďou sa budú zamýšľať hostia špeciálnej série podcastov Svet budúcnosti, ktorú pod hlavičkou portálu čierna labuť v spolupráci s Rádiom_FM pripravuje Centrum environmentálnej a etickej výchovy ŽIVICA.

Epidémia koronavírusu silno zasiahla všetky oblasti nášho fungovania. Svet sa zastavil a je otázne, v akej podobe sa po odznení epidémie bude opäť rozbiehať. V Živici sme presvedčení, že v každej kríze sa skrýva príležitosť. Aj epidémia môže byť príležitosťou na zmenu.

V novej sérii podcastov na portáli čierna labuť, ktoré si budete môcť vypočuť aj v podcastoch Rádia_FM, preto poukážeme na to, akými cestami by sa mohol uberať svet po korone, aby sme nepokračovali v ničení životného prostredia, zväčšovaní sociálnych rozdielov, poklese občianskej angažovanosti.

Osem rozhovorov rozdelených do do kategórií: budúcnosť planéty, budúcnosť spoločnosti, budúcnosť vzdelávania a budúcnosť práce nájdu poslucháči postupne v podcaste čiernalabuť_FM na stránke Slovenského rozhlasu alebo na stránke www.ciernalabut.sk. Prvý diel pribudne už v septembri.

Poslucháči sa môžu tešiť na diskusie na témy: Ako obnovovať ekonomiku, aby sme si neprivolali ďalšiu krízu? Ako zmeniť pestovanie potravín na Slovensku, aby sme neostali hladní? Ako stavať budovy pre svet budúcnosti? Aké sú alternatívy k trvalému rastu a ako merať úspešnosť krajiny, keď nie cez HDP? Čo skutočne potrebujeme pre život? Musíme sa stretávať v kancelárii, keď pracujeme za počítačom? Ako zmení život flexibilný pracovný čas? Čo treba zmeniť na doterajšom spôsobe vyučovania, aby sa deťom dostávali zručnosti potrebné na neznámu budúcnosť? Na čo vôbec potrebujeme školy?

„Veríme, že kríza nám dáva priestor hlbšie sa zamyslieť nad tým, ako a prečo robíme tie-ktoré veci. V čiernej labuti chceme ľuďom priniesť inšpiráciu, nad ktorou v tejto súvislosti môžu premýšľať a následne si ju adaptovať do svojho osobného, pracovného či občianskeho života,“ hovorí šéfredaktorka čiernej labute Kristína Hudeková.

Projekt Svet budúcnosti – podcastová séria je podporený z programu ACF Slovakia, ktorý je financovaný z finančného mechanizmu EHP 2014 – 2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.


Portál čierna labuť je online magazín zriadený občianskym združením CEEV Živica, kde si čitatelia už 5 rokov môžu nájsť články a rozhovory na témy ochrany životného prostredia, občianskej angažovanosti, ľudských práv, vzdelávania či osobnostného rozvoja. V spolupráci s Rádiom_FM zároveň už tri roky pripravuje pravidelnú rubriku čiernalabuť_FM, ktorá sa venuje otázkam životného prostredia a je vysielaná naživo každý pondelok po 15. hodine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *