Kategórie
Tlačové správy (spoločnosť)

Čo sa stane, keď zjete jedno vajce denne?

Babičkin dvor má aktuálne osem fariem, kde pre vás produkujeme tie najkvalitnejšie vajcia.

Vajce
© Shutterstock.

Obsahujú veľa cholesterolu a nie sú vhodné na každodennú konzumáciu – to je argument niektorých ľudí, ktorí radia vajcia obmedziť, pretože by mohli zaťažovať srdcovo-cievny systém. Veda však posúva svoje hranice, a z vajec sa stáva potravina ako súčasť zdravého životného štýlu.

Okrem zaznávaného a obávaného cholesterolu vajcia obsahujú aj mnohé cenné stavebné a výživné látky – bielkoviny, tuky, vitamíny či minerály. Z tohto pohľadu možno vajcia zaradiť k nutrične bohatým potravinám.

Nová fínska štúdia publikovaná v magazíne Molecular Nutrition and Food Research vajciam pripisuje ďalší plusový bod. Vedci analyzovali vzorky krvi od mužov v strednom veku, ktorí jedli približne jedno vajce denne, a našli v nej molekuly lipidov súvisiace s nižším rizikom rozvoja cukrovky 2. typu.

Babičkin dvor, a.s.
Spoločnosť Babičkin dvor, a.s. podniká v oblasti odchovu a chovu nosných sliepok s produkciou vajec. Spoločnosť vlastní farmy na chov nosníc vrátane časti pozemkov a technológií v Horných Pršanoch, v Neninciach, v Príbelciach, vo Veľkých Stracinách, v Uderinej a Divíne, ďalej budovy centrálnej triedičky, baliarne a expedície vajec na farme vo Veľkom Krtíši.
Čerpané z: www.babickindvor.sk a Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *