Kategórie
Humanizmus Názory

Neseriózny Eduard Chmelár nepozná najvýznamnejší humanistický sviatok

21. jún – Svetový deň humanistov.

Janka Blahová sa ho v piatok 21. augusta 2020 na sociálnej sieti Facebook opýtala:

„Ako sa pozeráte na to, že minister Ján Budaj chce vyhlásiť 21. august a 21. jún za významné pamätné dni?“

Nevzdelaný Chmelár zareagoval takto:

„Pamätných dní nikdy nie je dosť. Nič nás nestoja a dejiny si pripomínať treba. V prípade 21. 8. to chápem, v prípade 21. 6. to znie čudne. Budeme si takto pripomínať odchod každej cudzej armády z nášho územia? Nemeckej, tureckej a tak ďalej? To už je trochu nadpráca. Oslavujme 21. júna radšej letný slnovrat.“

A máme to! Eduard Chmelár sa neraz snaží navodiť ilúziu, aký je on „humanista“. 27. 7. 2019 sa o sebe vyjadril, že nie je veriacim kresťanom. Tak akým je kresťanom? Neveriacim kresťanom?emotikon

Ide to vôbec dokopy? Vie, aký pleonazmus vypustil do sveta?

Predtým 12. 9. 2017 sa pochválil, že vystupuje z cirkvi. OK, odvtedy asi už nebol organizovaným kresťanom. (Pokiaľ neklame, že vystúpil, lebo ide len o jeho tvrdenie, bez poskytnutia dôkazu.)

Dávnejšie neváhal kopnúť si do organizovaných humanistov!!! Tak kresťania sa môžu organizovať v rôznych náboženských organizáciách (cirkvách, spolkoch), do kresťanov Chmelár nebude kopať. Prečo? Ide o väčšinu národa, a chudák Chmelár sníval aj o prezidentskom stolci. Našťastie neúspešne. Ľud sa nenechal opiť jeho medovými fúzikmi.

Tak Chmelár si pre 21. jún vie spomenúť len na letný slnovrat? Aká mu hanba! Nech sa hanbí, že nepozná významný humanistický sviatok, ktorý pripadá práve na 21. júna. Nazýva sa Svetový deň humanistov! Po anglicky: World Humanist Day.

Nech sa to drzý Chmelár raz a navždy naučí.

Pokiaľ ide o organizovaných humanistov, tak jednou z organizácií je Spoločnosť Prometheus – združenie svetských humanistov. Práve pri príležitosti Svetového dňa humanistov organizujú výročné slávnosti pod názvom Ceny humanistov.

Raz som videl na jednom podujatí Cien humanistov obšmietať sa i Eduarda Chmelára, a medzi prítomnými sa šuškalo i o tom, že by mohol byť raz v budúcnosti ocenený cenou.

Za čo???

Za to, že ani nevie, že humanisti oslavujú 21. júna svoj významný celosvetový sviatok?

Archív:

Eduard Chmelár

Jedna odpoveď na “Neseriózny Eduard Chmelár nepozná najvýznamnejší humanistický sviatok”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *