Kategórie
O politike

Politik Ľuboš Blaha má pomýlené názory

Blaha neovláda ani logiku.

Ľuboš Blaha v piatok 21. augusta 2020 napísal:

„5. Čo sa týka prvého odkazu augusta 68, neviem o tom, že by dnes na slovenskom území bola noha jediného vojaka ZSSR, zato počúvam, že minister Naď sem húževnato pozýva amerických vojakov. Ten paradox – tí, ktorí najviac nadávajú na Biľaka, sem dnes pozývajú vojakov inej mocnosti. Nech si práve v dnešný deň pripomenú základný odkaz 21. augusta – Slovensko musí ostať suverénne a nie, nechceme tu vojakov žiadnych cudzích štátov.“

Blaha by mal vedieť, že o ZSSR v tomto 5. bode tára, pretože Sovietsky zväz (Zväz sovietskych socialistických republík, ZSSR) už neexistuje, pretože zanikol v roku 1991. V 1. bode si bol Blaha ešte vedomý neexistencie Sovietskeho zväzu, keď napísal: „Išlo o vojenskú intervenciu Varšavskej zmluvy, ktorá už neexistuje. Na jej čele stál Sovietsky zväz, ktorý už neexistuje.“

Ale v 5. bode sa už falošne bráni slovami: „…neviem o tom, že by dnes na slovenskom území bola noha jediného vojaka ZSSR…“ Logicky nemôže!

Teraz k veci:

Blaha porovnáva neporovnateľné. Minister obrany SR Jaroslav Naď hovorí, že ide o pôsobenie celkovo štyroch amerických vojakov, a to bez vojenskej techniky. Príslušníci ozbrojených síl Spojených štátov amerických budú plniť úlohy výcviku a poradenstva pri rozvíjaní spôsobilostí pre civilno-vojenskú spoluprácu (CIMIC – „Civil-Military Cooperation“) a psychologických operácií tímov ozbrojených síl (PSYOPS – „Psychological Operations“). A vláda SR 19. augusta 2020 schválila tento návrh Ministerstva obrany SR.

A to je veľmi veľký rozdiel oproti neočakávanému vpádu (invázii) vojsk Varšavskej zmluvy v stredu 21. augusta 1968. Okupácia Československa nebola plánovaná vládou Československej socialistickej republiky. Išlo o vojenský vpád piatich socialistických krajín Varšavskej zmluvy (Sovietsky zväz, Maďarsko, Poľsko, Bulharsko a Nemecká demokratická republiky) na čele so Sovietskym zväzom. V uliciach bolo plno tankov, strieľalo sa, v dôsledku invázie prišlo o život 108 občanov ČSSR.

Politik Ľuboš Blaha falošne bráni vojenskú inváziu sovietskych armád do Československa v roku 1968. Americkí vojaci dnes nijako nenarušia suverenitu Slovenskej republiky. Ľuboš Blaha by sa mal hanbiť aspoň za to, že nevie odsúdiť násilný vpád vojakov cudzích štátov (členov Varšavskej zmluvy) z roku 1968. Keby takto dnes vtrhli armády NATO na Slovensko, bolo by to rovnako odsúdeniahodné. A v tom spočíva Blahov hrubý omyl! Vojská Severoatlantického paktu (NATO) na Slovensko dnes nevtrhli ako lačné sovietske hyeny v roku 1968.

Archív:

Príspevok Ľuboša Blahu v sociálnej sieti Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *